سالانه به چند واحد مسکونی نیاز داریم؟

واحد مسکونی

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان استان تهران گفت: در بهترین شرایط  هر ساله حدود ۴۰۰هزار واحد مسکونی ساخته می شود این در حالی است که در کشور به حدود یک میلیون واحد نیاز می باشد
حسن محتشم افزود: یکی از مهمترین نگرانیها در بخش مسکن انباشت نیاز به واحدهای جدید و در نتیجه افزایش غیر قابل کنترل قیمت واحد مسکونی می باشد.

از آنجا که یکی از الزامات بخش مسکن افزایش عمر مفید سازه ها است وی گفت: انبوه سازان مسکن با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی راه اندازی سامانه پایش کیفیت ابنیه را به عنوان کاری مشترک در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به مزیت های صدور شناسنامه فنی برای ساختمان ها، گفت: انبوه سازان مسکن آمادگی دارند آن را برای نخسیتن بار در کشور اجرایی کنند.

محتشم از پروژه مسکن مهر انتقاد کرد و گفت: اگر افزایش وام مسکن مهر از ۳۰۰ به ۴۰۰ میلیون ریال نبود، ممکن بود این پروژه به اتمام نرسد لذا ضروری است که وزارت راه و شهرسازی در این خصوص تعیین تکلیف کند تا انبوه‌سازان، زیان بیشتری نبینند، زیرا که در چند سال گذشته همواره قیمت مصالح ساختمانی رشد داشته است.

قائم مقام وزیر کشور در این کنفرانس با اشاره به اهمیت طرح تفصلی شهرها گفت: هرگونه ساخت وساز در شهرها باید مبتنی بر اصول فنی انجام شود .
محمد حسین مقیمی بر حفظ و نگهداری بافت‌های تاریخی ارزشمند شهرها تاکید کرد و گفت: ما باید همواره از بافت های ارزشمند تاریخی صیانت کنیم هرچند که بافت های تاریخی در شهرها در معرض هجوم هستند اما ما باید تلاش کنیم در شهرهای مختلف کشورمان این بافت ها دربهترین شرایط نگهداری شوند.

واحد مسکونی

واحد مسکونی

مبحث۲۸۰۰

وی با اشاره به وجود مبحث ۲۸۰۰ مقررات ملی ساختمان مربوط به مقاوم سازی واحدهای مسکونی در برابر زلزله ، اظهارکرد: کشته شدن ۳۴ هزار تن در زلزله بم نشان داد که هنوز ساختمان های ما در برابر زلزله مقاوم نیستند.

منبع :ایرنا

novinsaze_admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.